Лудогорец постигна четвърта поредна победа в първенството

Шампионът Лудогорец записа четвърта поредна победа в първенството, след като победи като гост Пирин (Благоевград) с 3:1 в среща от шестия кръг.

След четвъртия си пореден успех в четири мача отборът от Разград се изкачи на второ място в класирането с пълен актив от 12 точки.

Домакините откриха резултата още в 3-ата минута след красив гол на Мохамед Брахими. Той напредна опасно и отправи мощен изстрел на няколко метра от границата на наказателното поле, за да даде аванс на Пирин.

В 15-ата минута шампионите изравниха. Жосуе Са скочи над всички след центриране на Кирил Десподов от ъглов удар и с глава прати топката във вратата на Петър Петров.

В началото на второто полувреме Вандерсон влезе на мястото на Бърнард Текпетей, но само след шест минути игра напусна терена с контузия.
В 56-ата минута Лудогорец поведе в резултата, след като Алекс Сантана завърши с премерен изстрел от границата на наказателното поле свой самостоятелен пробив.

Десет минути по-късно шампионите получиха правото да изпълнят наказателен удар след игра с ръка на Стилиян Николов в наказателното поле. Пиерос Сотириу беше точен от дузпата, за да направи 3:1 за Лудогорец.