Борусия Дортмунд изненадващо загуби от Фрайбург

Бундеслига

Фрайбург се изкачи на второ място в класирането на германската футболна Бундеслига, след като спечели трудна победа с 2:1 като домакин срещу Борусия Дортмунд в мач от втория кръг.

Винченцо Грифо даде преднина Фрайбург в шестата минута с красив шут от пряксвободен удар. Гостите от Дортмунд реагираха моментално и овладяха контрол над мача, а халфът Джъд Белингам бе най-близо до изравняване през първото полувреме. Той получи топката след центриране от корнер, но уцели напречната греда.

Въпреки че Дортмунд бе категорично по-добрият отбор, гостите получиха и втори гол само осем минути след началото на второто полувреме, когато Роланд Шалай се разписа от близко разстояние. Борусия все пак върна едно попадение в 59-та минута с автогол на халфа Яник Кайтел, но Ерлинг Холанд и компания така и не стигнаха до изравняване.